Değerli Zeytinyağı Severler,


Zeytin yetiştiriciliği ilk kez M.Ö.4000 yıllarında Anadolu'da başlamış, buradan Akdeniz'in diğer coğrafyalarına yayılmıştır.
Zeytinyağı (olivae oleum); zeytin ağacının meyvesinin doğrudan sıkılmasıyla, herhangi bir katkı maddesi eklenmeden ve hiç bir kimyasal işlem görmeden  
elde edilen, yeşilimsi veya sarımtırak renkte sıvı bir yağdır.


Zeytinyağı zeytinin çekirdeğiyle birlikte sıkılmasıyla elde edildiği için, tohumlardan elde edilen diğer yemeklik yağların aksine; bir "meyve suyu" dur.
Bu mucizevi yağın, sağlık açısından sunduğu nimetler saymakla bitmediği gibi her geçen gün zeytinyağının hayatımızdaki önemi daha çok anlaşılmaktadır.
Bebeklikten yaşlılığa hayatımızın her döneminde zeytinyağı, sağlığımızı birçok açıdan olumlu etkilemektedir.


Safi'den Zeytinyağları; kendi bahçemiz ve yöremizden doğal yöntemlerle yetiştirdiğimiz zeytin ağaçlarından toplanan zeytinlerin sıkılmasıyla üretilmektedir.
Fabrikamız Kuzey Ege'nin incisi Çanakkale - Geyikli' de hizmet veren bir aile işletmesidir.   
2007 yılında ufak bir bahçede zeytin fideleri ekerek başladığımız yolculukta ağaçlarımızla birlikte hayallerimiz de büyüdü. 2016 yılında daha kurumsal
bir yolda yürümeye karar vererek marka tescilimizi gerçekleştirip firmamızı kurduk.
Zeytinyağının yanı sıra, zeytinyağlı doğal sabun ve çeşitli meyve reçellerimiz de Geyikli yöremizin maharetli kadınlarının emeği ile  hazırlanmaktadır.
Biz Safi'den Zeytinyağları'nı çok seviyoruz; bu lezzeti aileniz ve dostlarınız ile birlikte paylaşacağınız, bereketli sofralarınıza ulaştırmayı istiyoruz.
Umarız sizler de bu lezzetleri tadar ve bizim gibi seversiniz.


Sofralarınızdan sağlık, huzur ve bereket eksik olmasın.

 

 


ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR